Natural Medicaments

rating

Vitamín D3 2000 IU 90 tbl.

  • 7,90€

Vitamín D podporuje zdravie kostí, zubov, správnu funkciu svalov, imunitného systému a využitie vápnika a fosforu. Horčík (magnézium) zlepšuje využiteľnosť vitamínu D. Vitamín D podporuje zdravie kostí, zubov, správnu funkciu svalov, imunitného sy..

Vitamín D podporuje zdravie kostí, zubov, správnu funkciu svalov, imunitného systému a využitie vápnika a fosforu. Horčík (magnézium) zlepšuje využiteľnosť vitamínu D.

Vitamín D podporuje zdravie kostí, zubov, správnu funkciu svalov, imunitného systému a využitie vápnika a fosforu. Horčík (magnézium) zlepšuje využiteľnosť vitamínu D.

Zloženie v dennej dávke

0.025 mg Vitamín D3 (cholekalciferol)

  • Je potrebný pre normálny rast a vývin kostí u detí
  • Prispieva k udržaniu zdravých kostí
  • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
  • Podieľa sa na procese delenia buniek
  • Ak dávka obsahuje aspoň 0,75 mikrogramov vitamínu D, tak možno tvrdiť:
  • Prispieva k normálnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu
  • Prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi
  • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov
  • Prispieva k udržaniu zdravých zubov

Jedna tableta obsahuje 2000 IU (medzinárodných jednotiek) vitamínu D3. Platná legislatíva odporúča užívať denne maximálne 1000 IU vitamínu D3 u dospelého.

Treba však konštatovať, že niektorí odborníci (lekári, lekárnici), tak vo svojich ordináciách svojim dospelým pacientom podávajú denne aj dávky 4000 IU, aj 6000 IU vit. D3.

U vedeckých výskumov boli dobrovoľníkom podávaný aj dávky neuveriteľných 10.000 IU vit. D3 bez vedľajších účinkov z predávkovania.
Avšak bez dohľadu lekára, či bez predchádzajúceho vyšetrenie hladiny vitamínu D z krvi by sme u dospelých nemali užívať denne dávky vyššie ako 2000 IU.

Pre dodržanie platnej legislatívy je u tohto lieku uvedené dávkovanie ½ tablety denne.

Prídavné látky

Plnivo: sorbitol, rozvolňující látka: mikrokryštalická celulóza, citrát horečnatý (horčík 2,5 mg [0,67%]), protihrudkujúca látka: stearan horečnatý.

Dávkovanie

Užívajte ½ tablety denne. Tableta sa užíva po jedle alebo počas jedla. Zapite vždy dostatočným množstvom tekutiny.

Balenie

90 tabliet

Upozornenie

Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neužívať v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek. Nie je vhodné pre deti do 12 rokov. U žien v tehotenstve a pri dojčení konzultujte užívanie so svojim lekárom. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v suchu pri teplote od +5 ° C do +25 ° C v uzavretom obale.

 

 

parametre
Krajina pôvodu ČR

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!